SSL Sertifika Kurulumu

WHM/CPanel SSL Sertifika Kurulumu

Dikkat: Bu işlemlere başlamadan önce mutlaka admin@alanadiniz.com şeklinde (ör: admin@kastabalayazilim.com) mail adresiniz olması gerekiyor. O yüzden SSL Sertifika kurulumuna başlamadan önce eğer yoksa mutlaka mail adresini açıp aktif hale getiriniz.

1.) Özel Anahtar (Private Key) Oluşturma

ssl tls kurulumu

Öncelikle Özel Anahtar (Private Key) oluşturarak başlıyoruz.Oluştur tuşuna bastığınıza ekrana aşağıdaki gibi uzun bir kodlama yazdıracaktır. Bunu bir yere not alıyoruz.

—–BEGIN RSA PRIVATE KEY—–

3r43H0MfWHV233kac54BFn48Nl18fablultcMaqyZW2sCLK4pbInKgTbSXWI 5ozZpi3Ex3TYiPzdf3wClFRpTyGvfQtanhrLAOEnAO35XMKlbBUs=

—–END RSA PRIVATE KEY—–

2.) Sertifika İmza İstekleri (CSR) Kodu Oluşturma

sertifika imza istekleri

SSL sertifika imzalama istekleri oluşturun, görüntüleyin veya silin. Yazan yere tıklıyoruz. Burada dikkat etmemiz ve hatta en önemli olarak varsayılan yere geliyoruz. Önce Anahtar* bölümünden özel anahtarımızı seçiyoruz. Ardından Etki Alanları * bölümüne geliyoruz. Eğer sitemiz www. ile başlıyorsa örneğin ” www.kastabalayazilim.com ” şeklinde eğer www ile başlamıyorsa ” kastabalayazilim.com” şeklinde yazıyoruz. Sadece bir etki alanı girmeniz gerekiyor. (Eğer ssl sertifikanız destekliyorsa subdomain şeklinde de girebilirsiniz. (market.kastalayazilim.com mobil.kastabalayazilim.com şeklinde *.kastabalayazilim.com) Bu ayrıntılı ssl sertifikası satın aldığınız yerden mutlaka öğrenin aksi taktirde işlemi tamamlayamazsınız. Şirket Bölümü ve Anahtar Parola kısımlarını boş bırakabilirsiniz. İşlemleri yaparken Türkçe karakter kullanmamaya dikkat ediyoruz. Ve oluştur tuşuna bastığımızda aşağıdaki gibi bir ekranı getirecektir. Aşağıdaki kodu not defterine yapıştırıyor ve kaydediyoruz. SSL Yöneticisine Geri Dön tuşuna tıklıyoruz.

—–BEGIN CERTIFICATE REQUEST—–

+RfdfKJrOJdRnmyKUABzWerEDOOqMn3343434223lreegD2yZxzC+Dv3pA CDHKkS6kj/YsAUdQ3ZAan9VM343343ACnyCN6XFFzxht/v1nTCGDdT

—–END CERTIFICATE REQUEST—–

 

3.) Özel Anahtar (Private Key) ve Sertifika İmza İstekleri (CSR) Kodunu not defterine kaydederken UTF-8 olmasına dikkat edin. Bu iki kodu SSL sertifikasını satın aldığınız yere göndermeniz gerekmektedir.

4.) Size SSL sertifikası satan firma SSL sertifikaları gönderecektir. (.crt formatında) zipli olarak gönderilmiş ise önce onları açıyoruz. ve Sertifikalar (CRT) bölümüne kuruyoruz. 

  • 0 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

Subdomain (Alt Etki Alanı) nasıl oluşturulur?

Aşağıda subdomain (alt etki alanı) nasıl olusturulacağı anlatılmıştır.

Cpanel Dosya İzinlerini Nasıl Değiştirebilirim?

Dosya izinleri için öncelikle mevcut hesabınızla cPanel arayüzüne girmelisiniz. cPanel...

E-Posta Hesabı Oluşturma ve Yönlendirme

Aşağıda yer alan bağlantıdan Cpanel ile E-Posta hesabı oluşturabilir ve kişisel mail adresinize...

FTP Bilgilerini Nasıl Oluşturabilirim?

FTP (File Transfer Protocol), hosting sunucunuz ve diğer ortamlar arasında dosya alışverişi...